Promenada nad potokiem Grajcarek

 

Promenada nad potokiem Grajcarek

Najdłuższa w Polsce piesza promenada ciągnie się w malowniczym otoczeniu potoku Grajcarek, skąd roztacza się widok na Sokolicę,Trzy Korony, na szczyt Palenicy od południa i na majestatyczną Jarmutę od wschodu.

Deptak nad potokiem

Deptak jest atrakcją turystyczną przyciągającą rzesze turystów i wczasowiczów, łączy przystań flisacką z centrum miasta i Uzdrowiska.
Główną zaletą promenady poza malowniczymi widokami jest panująca tu cisza i spokój, ponieważ deptak jest usytuowany z dala od głównej szosy. Oglądane z tego miejsca zachody i wschody słońca są niezwykle piękne.

Okolica i atrakcje

Po przeciwnej stronie promenady funkcjonuje z powodzeniem ścieżka pieszo-rowerowa. Mniej więcej w jej połowie znajduje się źródełko z bardzo smaczną wodą. Z jednego brzegu na drugi można się przemieszczać trzema stylowymi mostkami z metalowymi barierkami i antypoślizgowym podłożem w kolorze czerwonym.
Promenada jest wyłożona ozdobną kostką brukową i podświetlana mnogością białych oraz kolorowych lampek, dzięki którym wieczorem okolica wygląda bajkowo. Atrakcją są zatoczki z licznymi klombami i ławkami, na których można odpocząć.
Tęskno tutaj jedynie za czasami, kiedy w dzikim jeszcze potoku pływały dorodne pstrągi, obecnie można go spożyć jedynie w wersji hodowlanej w smażalni lub karczmie.
W słoneczne dni lata wielu wczasowiczów plażuje nad rzeką, a wieczorami spędza czas ze znajomymi i rodzinami przy grillu lub dobrej kawie w jednej z wielu letnich kawiarenek, w których dla dzieci zostało wydzielone oddzielne miejsce do zabawy.

Jadąc na Promenadę możesz wybrać noclegi w Szczawnicy.

Ta strona korzysta z plików Cookie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w zakładce Polityka prywatności