Szczawnica - informacje o miejscowości

 

Szczawnica - informacje o miejscowości

Szczawnica jest jedną z miejscowości uzdrowiskowych w województwie małopolskim. Występuje tutaj wiele atrakcji turystycznych, a samo miasto jest świetną bazą wypadową na wycieczki terenowe.Nazwa miejscowości


Szczawnica swoją nazwę wzięła od kwaśnych wód zwanych przez górali szczawami. Pierwsze wzmianki o miejscowości pochodzą z 1410 roki, a początki prawdziwego rozwoju przypadają na połowę XIX wieku, kiedy przybyła do niej rodzina Szalayów. 


Położenie miejscowości


Jedną z największych zalet Szczawnicy stanowi położenie w dolinie Grajcarka, na pograniczu Parku Pienińskiego w sąsiedztwie pasma Radziejowej. Dzięki temu ta miejscowość wypoczynkowa jest idealną lokalizacją. 

Szczawnica jako miejscowość turystyczna i uzdrowiskowa


Walory krajobrazowe  oraz mnogość atrakcji turystycznych, w jakie obfituje czyni ją częstym celem wizyt osób poszukujących aktywnego górskiego wypoczynku, jak i kuracjuszy. W Szczawnicy można odnaleźć spokój oraz pełną gamę zabiegów w wielu okolicznych uzdrowiskach i sanatoriach, a także pijalniach wód źródlanych, których tu nie brakuje. Ta górska miejscowość oferuje niezwykle łagodny klimat w otoczeniu lasów i wspaniałych krajobrazów. 

Turysta przybywający do Szczawnicy znajdzie tu urozmaiconą ofertę pozwalającą zadowolić nawet najbardziej wymagające osoby. W sezonie zimowym na naśnieżonych szlakach znajdą tu raj wszyscy narciarze, snowboardziści, pasjonaci skuterów śnieżnych czy kuligów. Latem gama atrakcji  jest jeszcze bogatsza, wystarczy wymienić te związane z Dunajcem, czy liczne szlaki górskie i trasy rowerowe.


Jeśli zdecydujesz się na górski wypoczynek, wybierz noclegi w Szczawnicy.

Ta strona korzysta z plików Cookie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w zakładce Polityka prywatności