Rejsy po Jeziorze Czorsztyńskim

 
Rejsy po Jeziorze Czorsztyńskim

Choć sam Zbiornik Czorsztyński pełni wiele ważnych funkcji, turystów zainteresuje przede wszystkim możliwość odbycia spacerowego rejsu statkiem po jego wodach. W sezonie letnim dwa statki – „Biała Dama” i „Harnaś” wypływają z przystani leżącej koło wzgórza zamkowego w Niedzicy.

Rejs przy malowniczych widokach

Rejs statkiem po jeziorze trwa około 50 minut. Statek wypływa z przystani o każdej pełnej godzinie od godziny 10. Na pokładzie „Białej Damy” mieści się 45 osób, z kolei „Harnasia” do 135 osób. Minimalna ilość osób na statku to 20. 

Rejs umożliwia nieco inną formę zwiedzania malowniczych terenów położonych w okolicach zbiornika Czorsztyńskiego. W czasie jego trwania możemy podziwiać nie tylko same góry, które wyglądają naprawdę monumentalnie, ale także ruiny zamku Czorsztyńskiego, skansen na półwyspie Stylchen, zamek Dunajec w Niedzicy, Zielone Skałki, Pieniński Park Narodowy oraz wiele innych atrakcji.

Wycieczka przebiega pod okiem przewodnika, który opowiada uczestnikom tajemnicze historie związane z  okolicą jeziora. 

Jeśli nie masz ochoty na piesze zwiedzanie okolic zalewu Czorsztyńskiego to rejs ten na pewno pozwoli Ci na pogłębienie swojej wiedzy na temat tej okolicy i być może zachęci także do wnikliwszego poznania jego tajemnic. 

Nocne rejsy po jeziorze Czorsztyńskim

Istnieje także możliwość odbycia rejsu statkiem „Harnaś” w nocy. To naprawdę niezapomniane przeżycie. Po zmroku okolica wydaje się jeszcze bardziej tajemnicza i zarazem ekscytująca. Legendy oraz historie opowiadane przez przewodnika nabierają zupełnie innego znaczenia. 

Jeśli interesuje cię rejs po tym pełniącym wiele funkcji zbiorniku, wybierz noclegi w Szczawnicy.

Ta strona korzysta z plików Cookie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w zakładce Polityka prywatności