Miejsce niczym z horroru o duchach

 

Miejsce niczym z horroru o duchach

Wielbiciele mrocznych i tajemniczych miejsc powinni udać się na wycieczkę do miejscowości Frydman nad Zalewem Czorsztyńskim. Kryje się tam niezwykła, podziemna atrakcja czyli piwnice winne z początku XIX wieku.

Historia zabudowań

Piwnice winne we Frydmanie zostały wybudowane przez Andersa Horvartha w 1820 roku i służyły jako magazyn wina, które leżakowało w beczkach. Zabudowania były wykorzystywane do 1905 roku.

Zwiedzanie piwnic

O położenie wejścia najlepiej jest zapytać miejscowych lub skontaktować się z właścicielem działki, na której się znajduje.

Do wnętrza piwnic można wejść przez charakterystyczny, ośmioboczny budynek, który został zwieńczony gontową kopułą. Podczas schodzenia w dół należy bardzo uważać, ponieważ schody są spróchniałe, śliskie i zaśmiecone.

Łączna długość korytarzy, połączonych ze sobą licznymi przejściami wynosi 600 metrów, a na ich sklepieniach wytworzyły się drobne stalaktyty.

Niezbędnym elementem podczas zwiedzania jest latarka oraz ciepła bluza, bowiem we wnętrzu piwnic jest dosyć zimno.

Jest to doskonała atrakcja dla osób, które czują wewnętrzną potrzebę, zachęcającą ich do zwiedzania ciemnych, mokrych i pełnych tajemnic miejsc.

Dogodny nocleg

Podczas zwiedzania atrakcji w Pieninach, potrzebujemy komfortowego odpoczynku. Polecamy sprawdzić ofertę: noclegi w Szczawnicy w Pensjonacie Pod Lisem.

Ta strona korzysta z plików Cookie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w zakładce Polityka prywatności